Dil Seçiniz
 
 
  PRO7  
     
 
PRO7

Prosieben (Pro 7) Almaya’nın karasal, uydu kablolu TV ve DVB-T yoluyla yayın yapan yerel bir televizyon kanalıdır. Kanal 1989’da kurulmuş, 2003 yılında da ProsiebenSat.1 Media grubuna bağlanmıştır. Pro 7 Almanya’nın en büyük özel televizyon şirketlerinden biridir. Yayınları daha çok gençlerin eğlendirilmesine yöneliktir. Hedeflediği yaş grubu 14 ila 39 yaş arasında olan kanal bu haliyle ProsiebenSat.1 Media grubunun kanalları arasında en genç hedef kitleye sahiptir.
Yapılan araştırmalarda Pro 7’nın Alman Televizyon izleyicisi arasında yıllardır sabit bir yeri olduğu görülmüştür. İzleyiciler kanalın en beğenilen filmleri, en iyi uluslar arası komedi dizilerini, en iyi magazin haberlerini yayınladığını düşünmektedir. Büyük Hollywood yapımı filmler yayın akışının önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Kanalın Amerika’nın belli başlı film yapımcılarıyla yaptığı anlaşmalar bu filmlerin devamlılığı konusunda bir güvence oluşturmaktadır. Kanalda ayrıca pek çok Pro 7 yapımı program da yer almaktadır.

Kanalın sloganı “Sizi Eğlendirmeyi Seviyoruz” şeklindedir. Kanal, tanıtımlarında bu sloganı söyleyen ünlüleri kullanmaktadır.