Dil Seçiniz
 
 
   
Tarihçe
     
 

Bağımsız içerik platformu Türkiye MCD AŞ. (Multi Channel Developers), yabancı tematik kanalların Türkiye'deki dağıtımcılığını yapmak üzere 1998'de kuruldu.

Kısa süre içinde seçkin markaların lisansörü oldu ve lokal versiyonlarını Türkiye'de yayına sokmaya başladı. Ardından Türkiye'de kendi markalarını yarattı.

Kurulduğu günden itibaren National Geographic, Eurosport- Eurosport 2, RTL-SAT1-n-tv, Euronews, Travel Channel, Performance, Hallmark gibi niş kanalların Türk televizyonlarında yer bulmasını sağlayan MCD, 2005 senesinde rotasını başka bir yöne çevirmis ve dünya medya devi Viacom ile yaptığı anlaşmalarla önce Nickelodeon, sonra da MTV kanallarının lisanslarını almıştır

Mayıs 2005 tarihinde yayına giren Nickelodeon Türkiye ile başlayan Viacom- MCD ortak girişimi, Ekim 2006'da açılan MTV Türkiye ile büyümeye devam etti ve MCD, kanalların lisansörü olarak dağıtım, yayın, yönetim, pazarlama, halkla ilişkiler ve reklam faaliyetlerini yürüttü. Viacom International Media Networks ile Televizyon Dağıtım şirketi olan, Multi Channel Developers (MCD), 'Nickelodeon ve MTV Türkiye' televizyon kanalları ile ilgili İngiltere'de ve Türkiye'de aralarında devam eden tüm hukuki sorunların çözümlenmesi ve 2011 Ağustos ayında şirketleri ayırma hususunda sulh anlaşmasına varmışlardır. Uzlaşma detayları gizlidir.

MCD, Aralık 2005 tarihinden itibaren Eurosport ve Eurosport 2 kanallarının Türkçe prodüksiyon haklarını almıştır.Şubat 2011'de Kidz-Animez kanallarını yayına sokmuştur.

MCD, Medyavizyon Film Yapım ve Pazarlama Limited Şirketinin kardeş kuruluşudur. 1991 senesinde kurulan Medyavizyon, sinema ve televizyon film prodüksiyon ve dağıtımı, DVD, CD,VCD satışı alanlarında faaliyet sürdürmektedir. Medyavizyon aynı zamanda, Türkiye'nin en büyük film kütüphanelerinden birine sahiptir.

Daha sonraki yıllarda Sci-Tech Türkiye, SinemaTV HD, SinemaTV2 HD, SinemaTV Aile HD, SinemaTV Aşk HD, SinemaTV Aksiyon HD, SinemaTV 1001 HD, BBC Entertainment, BBC HD, BBC World, BBC Lifestyle, BBC Cbeebies, BBC Knowledge, Euronews, Eurosport, Eurosport2, Eurosport HD gibi pek çok kanalı Türkiye'de yayın hayatına sokmuştur.

www.mcd.com.tr
     
 

Oflaz Medya Grubu tarafından Haziran 2014 yılında kurulan Filbox, Türkiye’nin yeni nesil dijital HD uydu platformudur. Dijital yayıncılıktaki son trendler takip edilerek pazarın dinamiklerine göre kendini sürekli yenileyen ve geliştiren Filbox, abonelerine en iyi içerik ve hizmeti sunmayı amaçlamaktadır.

Dünyanın en yeni teknolojileri zengin ve kaliteli içerik ile buluşturarak izleyicilerine sunan Filbox, bünyesinde; Universal, Paramount, FOX, Sony, Studiocanal, Miramax ve Lionsgate gibi stüdyoların gişe rekortmeni filmlerinin, ödüllü dizilerinin yayınlandığı SinemaTV ve DiziTV kanallarının yanı sıra; Eurosport, Discovery Channel ve Animal Planet gibi dünyanın önde gelen belgesel, eğlence, spor ve müzik kanallarını da bulundurmaktadır. Bu kanalların yanı sıra Filbox, Turksat uydusu üzerinden yayın yapan tüm şifresiz ve ücretsiz kanallara da erişim olanağı sağlamaktadır.

www.filbox.com.tr
     
 
1990’da Türkiye’de kurulan firmamız uluslar arası televizyon haklarının satın almasını ve dağıtımını yapmaktadır.

Yıllar içinde Medyavizyon yerel pazar ve küresel medya sanayii gelişimi gibi medya sektörünün değişik alanlarına yayılmıştır. Günümüzde Medyavizyon 750 güncel başlıkla Türkiye’nin en büyük film kütüphanesine sahiptir.

Bugün itibariyle Medyavizyon’un başlıca faaliyetleri şunlardır:

Sinema dağıtımı
Televizyon dağıtımı
Video/DVD dağıtımı
Uzun film üretimi
Başlıca reklam verenlerle barter anlaşmaları
Etkileşimli hizmetler
www.medyavizyon.com.tr